MBH25001-15W/2.6
Manufacturer:
Malico
Part Number:
MBH25001-15W/2.6
Category:
Heat Sinks
Description:
AL HEAT SINK 25X25X15MM
In Stock:
180
Manufacturer :
Malico
Category :
Heat Sinks
Attachment Method :
Thermal Tape, Adhesive (Included)
Diameter :
Fin Height :
0.591" (15.01mm)
Length :
0.984" (25.00mm)
Material :
Aluminum Alloy
Material Finish :
Black Anodized
Package Cooled :
BGA
Power Dissipation @ Temperature Rise :
Product Status :
Active
Shape :
Square, Fins
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
Thermal Resistance @ Natural :
Type :
Top Mount
Width :
0.984" (25.00mm)