960-19-15-F-AB-0
Part Number:
960-19-15-F-AB-0
Description:
HEATSINK 19X15MM FRONT PUSH PIN
In Stock:
134
Fin Height :
0.590" (15.00mm)
Length :
0.748" (19.00mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
6.80°C/W @ 200 LFM
Width :
0.748" (19.00mm)