FHP27-27-20/T710/M
Manufacturer:
CTS Corporation
Part Number:
FHP27-27-20/T710/M
Category:
Heat Sinks
Description:
FAN AXIAL 26.6X20.9MM 5VDC 2510
In Stock:
830
Manufacturer :
CTS Corporation
Category :
Heat Sinks
Attachment Method :
Clip, Tape
Diameter :
Fin Height :
0.790" (20.00mm)
Length :
1.063" (27.00mm)
Material :
Material Finish :
Package Cooled :
Power Dissipation @ Temperature Rise :
Product Status :
Active
Shape :
Square, Fins
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
Thermal Resistance @ Natural :
3.35°C/W
Type :
Board Level with Fan
Width :
1.063" (27.00mm)