FHE35-35-26/T710/T
Manufacturer:
CTS Corporation
Part Number:
FHE35-35-26/T710/T
Category:
Heat Sinks
Description:
FAN AXIAL 34.6X26.6MM 5VDC 2510
In Stock:
280
Manufacturer :
CTS Corporation
Category :
Heat Sinks
Attachment Method :
Clip, Tape
Diameter :
Fin Height :
1.023" (26.00mm)
Length :
1.378" (35.00mm)
Material :
Material Finish :
Package Cooled :
Power Dissipation @ Temperature Rise :
Product Status :
Active
Shape :
Square, Fins
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
Thermal Resistance @ Natural :
1.65°C/W
Type :
Board Level with Fan
Width :
1.378" (35.00mm)