57GF1030026C000100
Manufacturer:
Laird - Performance Materials
Part Number:
57GF1030026C000100
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 300MMX3MM W/ADH BLACK
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Adhesive - One Side
Backing, Carrier :
Color :
Black
Material :
Foam, Polyurethane (PUR)
Outline :
300.00mm x 3.00mm
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
4.1W/m-K
Thermal Resistivity :
0.24°C/W
Thickness :
0.102" (2.60mm)