TG994-7.5-7.5-1.5
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
TG994-7.5-7.5-1.5
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 7.5X7.5MM GRAY
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Gray
Material :
Silicone
Outline :
7.50mm x 7.50mm
Product Status :
Obsolete
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
13W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0591" (1.500mm)