TG997-288-192-1.0
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
TG997-288-192-1.0
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 288MMX192MM BLUE
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Blue
Material :
Silicone
Outline :
288.00mm x 192.00mm
Product Status :
Obsolete
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
2.4W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0394" (1.000mm)