GPVOS-0.125-00-0816
Manufacturer:
Henkel/Loctite
Part Number:
GPVOS-0.125-00-0816
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 406.4X203.2MM PINK
Manufacturer :
Henkel/Loctite
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Backing, Carrier :
Sil-Pad
Color :
Pink
Material :
Silicone Elastomer
Outline :
406.40mm x 203.20mm
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
0.8W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.125" (3.18mm)