PC96-230-230-1.5
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
PC96-230-230-1.5
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 230MMX230MM WHT
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
White
Material :
Non-Silicone
Outline :
230.00mm x 230.00mm
Product Status :
Obsolete
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
2.5W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0591" (1.500mm)