8926-025-101.6MMX40M
Manufacturer:
3M
Part Number:
8926-025-101.6MMX40M
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 4M X 101.6MM W/ADH WHT
Manufacturer :
3M
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Acrylic
Backing, Carrier :
Color :
White
Material :
Polymer
Outline :
4.00m x 101.60mm
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
1.5W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0100" (0.254mm)