TG4040SA-150-150-2.0
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
TG4040SA-150-150-2.0
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 150MMX150MM WHITE
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Backing, Carrier :
Color :
White
Material :
Silicone
Outline :
150.00mm x 150.00mm
Product Status :
Obsolete
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
4.1W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0790" (2.000mm)