TG-A373S-15-10-0.5-1A
Part Number:
TG-A373S-15-10-0.5-1A
Description:
THERM PAD 15MMX10MM W/ADH YLW
Adhesive :
Adhesive - One Side
Material :
Silicone Elastomer
Outline :
15.00mm x 10.00mm
Product Status :
Obsolete
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
1.9W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0200" (0.508mm)