PCM20G-200-150-0.18
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
PCM20G-200-150-0.18
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 200MMX150MM GRAY
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Gray
Material :
Phase Change Compound
Outline :
200.00mm x 150.00mm
Product Status :
Obsolete
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
2.0W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0071" (0.180mm)