A17131-15
Manufacturer:
Laird - Performance Materials
Part Number:
A17131-15
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 180MMX220MM W/ADH GRAY
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Adhesive - One Side
Backing, Carrier :
Color :
Gray
Material :
Graphite
Outline :
180.00mm x 220.00mm
Product Status :
Obsolete
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
15W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0700" (1.778mm)