DC0040/10-PC99AL-0.1
Part Number:
DC0040/10-PC99AL-0.1
Description:
THERM PAD 160MMX76.7MM GRAY
Backing, Carrier :
Aluminum
Color :
Gray
Outline :
160.00mm x 76.70mm
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
1.5W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0039" (0.100mm)