DC0038/01-PC99-0.06
Part Number:
DC0038/01-PC99-0.06
Description:
THERM PAD 55.9X16.3MM YLW
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Yellow
Outline :
55.90mm x 16.30mm
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
1.5W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0024" (0.060mm)