DC0037/01-PC99-0.06
Part Number:
DC0037/01-PC99-0.06
Description:
THERM PAD 61.2MMX58.2MM YELLOW
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Yellow
Outline :
61.20mm x 58.20mm
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
1.5W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0024" (0.060mm)