DC0036/01-PC99AL-0.1
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
DC0036/01-PC99AL-0.1
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 25.4MMX25.4MM GRAY
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Backing, Carrier :
Aluminum
Color :
Gray
Material :
Phase Change Compound
Outline :
25.40mm x 25.40mm
Product Status :
Obsolete
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
1.5W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0039" (0.100mm)