GT30S-640-320-0.23-0
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
GT30S-640-320-0.23-0
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 640X320MM PINK
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Fiberglass
Color :
Pink
Material :
Silicone Elastomer
Outline :
640.00mm x 320.00mm
Product Status :
Obsolete
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
3.0W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0090" (0.229mm)