TG-A4040-50M-320-1.5
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
TG-A4040-50M-320-1.5
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 50M X 320MM BLUE
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Blue
Material :
Silicone
Outline :
50.00m x 320.00mm
Product Status :
Obsolete
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
4.0W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0591" (1.500mm)