TG-A2030-70-90-4.5
Part Number:
TG-A2030-70-90-4.5
Description:
THERM PAD 90X70MM WHT
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
White
Material :
Silicone Elastomer
Outline :
90.00mm x 70.00mm
Product Status :
Obsolete
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
2.0W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.177" (4.50mm)