TG-APC93-100-100-0.25-0
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
TG-APC93-100-100-0.25-0
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 100MMX100MM GRAY
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Backing, Carrier :
Color :
Gray
Material :
Non-Silicone
Outline :
100.00mm x 100.00mm
Product Status :
Obsolete
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
2.0W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0100" (0.254mm)