TG-A2030-100-100-0.5
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
TG-A2030-100-100-0.5
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 100MMX100MM WHT
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
White
Material :
Silicone Elastomer
Outline :
100.00mm x 100.00mm
Product Status :
Obsolete
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
2.0W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0197" (0.500mm)