PC99-100-100-0.12-0
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
PC99-100-100-0.12-0
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 100MMX100MM YLW
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Yellow
Material :
Phase Change Compound
Outline :
100.00mm x 100.00mm
Product Status :
Obsolete
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
1.5W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0050" (0.127mm)