TG-A375S-300-300-0.5-0
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
TG-A375S-300-300-0.5-0
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 300MMX300MM GRAY
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Backing, Carrier :
Color :
Gray
Material :
Silicone Elastomer
Outline :
300.00mm x 300.00mm
Product Status :
Obsolete
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
1.6W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0197" (0.500mm)