TG-A486G-640-320-2.0-1A
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
TG-A486G-640-320-2.0-1A
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 640X320MM W/ADH GRAY
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Adhesive - One Side
Backing, Carrier :
Color :
Gray
Material :
Silicone Elastomer
Outline :
640.00mm x 320.00mm
Product Status :
Obsolete
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
6.0W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0790" (2.000mm)