55PC4833-22-3/6/9-9CS2926
Manufacturer:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Part Number:
55PC4833-22-3/6/9-9CS2926
Category:
Multiple Conductor Cables
Description:
CABLE 3COND 22AWG WHITE
Manufacturer :
Category :
Multiple Conductor Cables
Cable Type :
Multi-Conductor
Conductor Material :
Copper, Nickel Coated
Conductor Strand :
19/34
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.125" (3.18mm)
Jacket (Insulation) Material :
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.0085" (0.216mm)
Jacket Color :
White
Length :
Number of Conductors :
3
Operating Temperature :
200°C
Product Status :
Active
Ratings :
Shield Type :
Usage :
Voltage :
600 V
Wire Gauge :
22 AWG