TG-AL375-150-150-2.0-1A
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
TG-AL375-150-150-2.0-1A
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 150MMX150MM W/ADH GRAY
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Adhesive - One Side
Backing, Carrier :
Color :
Gray
Material :
Silicone Elastomer
Outline :
150.00mm x 150.00mm
Product Status :
Obsolete
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
1.6W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0790" (2.000mm)