TG-A373L-320-320-10.0-1A
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
TG-A373L-320-320-10.0-1A
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 320X320MM W/ADH YLW
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Adhesive - One Side
Backing, Carrier :
Color :
Yellow
Material :
Silicone Elastomer
Outline :
320.00mm x 320.00mm
Product Status :
Obsolete
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
1.5W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.394" (10.00mm)