A16365-11
Manufacturer:
Laird - Performance Materials
Part Number:
A16365-11
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 228.6MMX228.6MM GRAY
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - One Side
Backing, Carrier :
Color :
Gray
Material :
Elastomer
Outline :
228.60mm x 228.60mm
Product Status :
Obsolete
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
2.0W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.110" (2.79mm)