A16017-19
Part Number:
A16017-19
Description:
THERM PAD 228.6MMX228.6MM GRAY
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Material :
Silicone Elastomer
Outline :
228.60mm x 228.60mm
Product Status :
Obsolete
Thermal Conductivity :
1.1W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.190" (4.83mm)