A16017-18
Manufacturer:
Laird - Performance Materials
Part Number:
A16017-18
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 228.6MMX228.6MM GRAY
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Gray
Material :
Silicone Elastomer
Outline :
228.60mm x 228.60mm
Product Status :
Obsolete
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
1.1W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.180" (4.57mm)