5589H-10-120MMX10M-1RL
Manufacturer:
3M
Part Number:
5589H-10-120MMX10M-1RL
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 10M X 120MM RL GRY-WHT
Manufacturer :
3M
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - One Side
Backing, Carrier :
Liner
Color :
Gray-White
Material :
Acrylic Elastomer
Outline :
10.00m x 120.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
2.0W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0394" (1.000mm)