A18443-11
Manufacturer:
Laird - Performance Materials
Part Number:
A18443-11
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 457.2X457.2MM GRAY
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Backing, Carrier :
Color :
Gray
Material :
Silicone, Ceramic Filled
Outline :
457.20mm x 457.20mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
7.5W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.110" (2.79mm)