A17678-16
Part Number:
A17678-16
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 457.2X457.2MM BLUE
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - One Side
Backing, Carrier :
Color :
Blue
Material :
Silicone Elastomer
Outline :
457.20mm x 457.20mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
2.8W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.160" (4.06mm)