A17174-13
Manufacturer:
Laird - Performance Materials
Part Number:
A17174-13
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 457.2X457.2MM PURP
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Backing, Carrier :
Polyimide
Color :
Purple
Material :
Elastomer
Outline :
457.20mm x 457.20mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
3.0W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.130" (3.30mm)