A16006-06
Manufacturer:
Laird - Performance Materials
Part Number:
A16006-06
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 457.2X457.2MM GRAY
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Gray
Material :
Silicone
Outline :
457.20mm x 457.20mm
Product Status :
Not For New Designs
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
5.0W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0600" (1.524mm)