A17712-11
Manufacturer:
Laird - Performance Materials
Part Number:
A17712-11
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 457.2X457.2MM W/ADH
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Adhesive - One Side
Backing, Carrier :
Color :
Yellow
Material :
Elastomer
Outline :
457.20mm x 457.20mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
1.2W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.110" (2.79mm)