A18052-18
Manufacturer:
Laird - Performance Materials
Part Number:
A18052-18
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 457.2X457.2MM GREEN
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Backing, Carrier :
Color :
Green
Material :
Silicone Elastomer
Outline :
457.20mm x 457.20mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
1.2W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.180" (4.57mm)