A16708-16
Part Number:
A16708-16
Description:
THERM PAD 457.2X457.2MM GREEN
Adhesive :
Tacky - One Side
Backing, Carrier :
Color :
Green
Material :
Silicone, Ceramic Filled
Outline :
457.20mm x 457.20mm
Product Status :
Active
Thermal Conductivity :
1.2W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.160" (4.06mm)