TG-A20KX-190-140-10.0-1A
Part Number:
TG-A20KX-190-140-10.0-1A
Description:
THERMAL PAD 190X140MM DARK GREY
Adhesive :
Tacky - One Side
Backing, Carrier :
Color :
Gray
Material :
Silicone
Outline :
190.00mm x 140.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
2.0W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.394" (10.00mm)