A17634-13
Manufacturer:
Laird - Performance Materials
Part Number:
A17634-13
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 228.6MMX228.6MM PINK
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - One Side
Backing, Carrier :
Color :
Pink
Material :
Silicone, Ceramic Filled
Outline :
228.60mm x 228.60mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
2.7W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.130" (3.30mm)