3M 5590H-05 SQUARE-17MM-250
Manufacturer:
3M
Part Number:
3M 5590H-05 SQUARE-17MM-250
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 17MMX17MM GRAY 250/PK
Manufacturer :
3M
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Gray
Material :
Acrylic Elastomer
Outline :
17.00mm x 17.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
Thermal Resistivity :
0.46°C/W
Thickness :
0.0197" (0.500mm)