12.5MM-38MM-25-5590H-05
Manufacturer:
3M
Part Number:
12.5MM-38MM-25-5590H-05
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 38MMX12.5MM 1=25/PK
Manufacturer :
3M
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Gray
Material :
Acrylic Elastomer
Outline :
38.00mm x 12.50mm
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
Thermal Resistivity :
0.46°C/W
Thickness :
0.0197" (0.500mm)