12.7MM-26.16MM-25-8810
Manufacturer:
3M
Part Number:
12.7MM-26.16MM-25-8810
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 26.16MMX12.7MM 1=25/PK
Manufacturer :
3M
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Adhesive - Both Sides
Backing, Carrier :
Polyester
Color :
White
Material :
Acrylic
Outline :
26.16mm x 12.70mm
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
0.6W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0098" (0.250mm)