PCM20P-400-300-0.13
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
PCM20P-400-300-0.13
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 400X300MM PINK
In Stock:
4
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Pink
Material :
Phase Change Compound
Outline :
400.00mm x 300.00mm
Product Status :
Obsolete
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
1.0W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0050" (0.127mm)