TG-A373F-300-300-0.25-2A
Part Number:
TG-A373F-300-300-0.25-2A
Description:
THERM PAD 300MMX300MM W/ADH YLW
In Stock:
18
Adhesive :
Adhesive - Both Sides
Backing, Carrier :
Fiberglass
Outline :
300.00mm x 300.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
1.5W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0098" (0.250mm)