GT20-150-150-0.3-0
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
GT20-150-150-0.3-0
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 150MMX150MM GREEN
In Stock:
14
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Backing, Carrier :
Fiberglass
Color :
Green
Material :
Silicone Elastomer
Outline :
150.00mm x 150.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
2.1W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0118" (0.300mm)