TG-AH486-55.9-15.25-2.0-1A
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
TG-AH486-55.9-15.25-2.0-1A
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 55.9X15.25MM W/ADH
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Adhesive - One Side
Backing, Carrier :
Color :
Gray
Material :
Silicone Elastomer
Outline :
55.90mm x 15.25mm
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
3.2W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0790" (2.000mm)