TG-AL373-100-100-10.0-0
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
TG-AL373-100-100-10.0-0
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 100MMX100MM YELLOW
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Backing, Carrier :
Fiberglass
Color :
Yellow
Material :
Silicone Elastomer
Outline :
100.00mm x 100.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
1.7W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.394" (10.00mm)